Pomysłowy Sylwester tematyczny

Sylwestra można świętować w zasadzie wszędzie w górach, nad morzem, w ciepłych krajach, w restauracji, klubie oraz na przyjęciu prywatce w domu lub u znajomych. W tak wyjątkowym dniu w roku nie można pozostać obojętnym na fajerwerki rozbłyskujące na niebie o północy, wypicie lampki szampana za nowy rozpoczynający się rok i złożenie sobie wraz ze znajomymi lub rodziną życzeń.

Po prostu jest to już taka tradycja, a jeśli nie mamy zupełnie ochoty na taneczne pląsy, huczne i gromadne świętowanie oraz klubową muzykę może warto spędzić tego Sylwestra jednak nie w domu przed telewizorem a wraz z innymi osobami żądnymi ciekawych i interesujących doznań tak w dziedzinie kultury jak i nauki. Mógłby ktoś powiedzieć, że Sylwester tematyczny to nuda, ale przecież może on mieć tak wiele postaci, że aż trudno uwierzyć. My tutaj przytoczymy tylko kilka i to takich, jakie przede wszystkim oferuje Kraków.

Są to propozycje dla kino- maniaków, melomanów zasłuchanych w różne gatunki muzyczne jak też wielbicieli teatru. Też jest to swego rodzaju sposób na spędzenie tego ostatniego dnia w roku poprzez oddawanie się takiej rozrywce, jaka jest akurat naszą ulubioną. Pewnym rodzajem tematycznego Sylwestra jest także bal przebierańców, któremu przewodniczy konkretny motyw wedle, którego dobierane są kostiumy.

Krakowskie kina dla wszystkich tych, którzy zamienią taneczny parkiet na salę kinową przygotowują różnorakie propozycje filmowe. W tym roku Kino Kijów zaprasza na hitowe premiery nowości kinowych. A ponadto tegoroczne świętowanie w kinie będzie połączone z rocznicą 45-lecia jego istnienia, więc wszyscy, którzy zdecydują się przyjść i wykupią specjalne bilety zostaną zaproszeni także na imprezę przy dźwiękach muzyki filmowej i nie tylko wraz ze kolorowymi drinkami.

Poza tym zainteresowani mają do wyboru takie obiekty kinowe jak Kino Pod Baranami, Krakowskie Multikino i Kino Mikro. Dla sylwestrowiczów żądnych rozrywki na wyższym poziomie, z pewnością nie lada gratką okaże się wieczór spędzony w Teatrze lub Filharmonii Krakowskiej.

Oczywiście, aby zaplanować tematyczny Sylwester nie trzeba koniecznie wychodzić z domu. Samemu również można przygotować taką imprezę wraz z przyjaciółmi i w gronie rodzinnym obejrzeć ciekawe filmy lub zorganizować sobie domowe karaoke.