Sylwester na Rynku Głównym

Sylwester w tym roku na Rynku w Krakowie będzie miał nieco inną formułą niż dotychczas. Wyjątkowo tym razem władze miasta stawiają na nieco bardziej oszczędne rozwiązanie aczkolwiek nie mniej interesujące. Jak co roku na pewno i tym razem gromadnie zjawią się w tym reprezentacyjnym miejscu jednego z najpiękniejszych polskich miast jego mieszkańcy i turyści aby tam powitać Nowy Rok.

Będą mogli przeczytać specjalnie dla nich wyświetlane życzenia a z głośników popłynie muzyka w takt której będziemy się kołysać do momentu nadejścia godziny oznajmującej koniec Starego Roku i jednocześnie początek nowego. Taneczne hity sezonu i nie tylko, będą umilać oczekiwanie do wielkiego odliczania wszystkim tym którzy zdecydują się udać na Rynek. Całe zdarzenie jak zwykle będzie owiane atmosferą typowo krakowską.

Urokliwe Sukiennice i barwnie przystrojony kolorowymi lampkami rynek umilą z pewnością Sylwestra. Idea tegorocznego świętowania sylwestrowego ma na celu ograniczenie wydatków z budżetu miasta w związku z trudną sytuacja kryzysową. Jednak nadal zachęcamy do wybrania Krakowa na cel sylwestrowych szaleństw, ponieważ poza imprezą pod chmurką wiele do zaoferowania mają kluby, restauracje i hotele, organizujące wystawne bale a cała oferta połączona jest z atrakcyjnym cenowo noclegiem.

Warto, więc skorzystać z propozycji jakie jeszcze pozostają otwarte na gości sylwestrowych w końcu roku. Natomiast to czego nie zabraknie na krakowskim rynku to będą tradycyjne pokazy fajerwerków o północy. Będą one rozbłyskiwać na niebie przez kilkanaście minut a cała impreza potrwa do godziny około 00:30. Toteż każdy kto zapragnie powitać nowy rok w pokaźnym gronie będzie mógł przybyć na Rynek.

Wiele osób bawiących się w okolicznych knajpkach i klubach na pewno skorzysta z tego zaproszenia aby wraz z innymi sylwestrowiczami złożyć sobie życzenia, wystrzelić korki szampanów i podziwiać kolorowe fajerwerki. To wszystko będzie okraszone nutą dobrej muzyki a wspomnienia z pewnością będą niezapomniane.

Kraków od lat przyciąga turystów z całej Polski w ten wyjątkowy dzień w roku. Powitaniu 1 stycznia na Rynku towarzyszą inne atrakcje jakich miasto przygotowuje całą masę. Toteż polecamy rozrywkowego Sylwestra na południu kraju da zakochanych par jak też całych rodzin z dziećmi. Poza zabawami tanecznymi spędzić będzie można Sylwestra w Operze, Filharmonii lub też udać się do kin studyjnych.