Kameralny Sylwester w knajpce

Nie każdy chce spędzić Sylwestra w hucznej, gromadnej atmosferze, wiele osób preferuje spokojne klimaty. Toteż z myślą o nich wiele knajpek i małych nastrojowych lokali organizuje kameralną i przytulną imprezę. Można w taki oto sposób pożegnać Stary Rok tylko w gronie najbliższych przyjaciół lub też we dwoje bardzo romantycznie. Okazuje się, że i taka forma sylwestrowej zabawy bywa niezwykle przyjemna i udana.

Pozbawione komercji, zbytniego rozgłosu i szumu medialnego są klimatyczne knajpki na krakowskim Kazimierzu. Ta dzielnica to swoiste małe miasteczko, żyjące własnym życiem, roztaczające specyficzną atmosferę i dające wielu turystom jak i mieszkańcom Krakowa możliwość odsapnięcia, zwolnienia odcięcia się od miejskiego zgiełku i wszechobecnego pospiechu. Czas tam płynie wolniej a co najważniejsze można go spędzić melancholijnie z odrobiną zadumy i w pięknym otoczeniu.

Toteż wiele osób wybiera Sylwester na Kazimierzu jako lokalizację jedyną w swoim rodzaju, ponieważ nie wyobrażają sobie, aby ten wyjątkowy dzień w roku mógł być inaczej spędzony. Małe, przytulne knajpki roztaczają swoisty urok. Okazują się być miejscami gdzie grana bywa muzyka niszowa jak choćby jazz i to daje radość i spokój wewnętrzny nawet w tak rozkrzyczaną i rozgorączkowaną noc jak ta sylwestrowa.

Innym sposobem na zorganizowanie kameralnego Sylwestra dla siebie i przyjaciół jest wynajęcie niewielkiego lokalu wraz z obsługą. Liczne knajpki i puby oddają do dyspozycji wynajmujących swoje sale, aby ci mogli urządzić w nich własną niepowtarzalną i nastrojową imprezę.

Kraków także pod tym względem ma wiele do zaoferowania. Właściciele lokali zgromadzonych w rynku jak i tych bardziej od niego oddalonych proponują wynajem. Jest to świetny pomysł zwłaszcza, że wynajmujący sami dobierają menu, muzykę a w zamian za to nie muszą martwić się protestami ze strony sąsiadów i sprzątaniem po swoich gościach.

Sylwester w jednej z krakowskich knajpek może być w pełni udany, potrzebne jest tylko odpowiednie nastawienie, wybór najbardziej odpowiadającego nam pod względem klimatycznym lokalu no i towarzystwo kochanych i lubianych osób. Kameralnie i w wąskim gronie także można przywitać Nowy Rok w szampańskich nastrojach, bowiem jak się okazuje dla każdego z nas wystrzałowy Sylwester będzie kojarzył się z czymś innym.