Imprezy sylwestrowe na Kazimierzu

Urokliwa dzielnica Krakowa Kazimierz, przyciąga turystów praktycznie o każdej porze roku. Jako istotna część miasta głównie ze względów historycznych otwiera przed zwiedzającymi świat zabytkowy i bogaty kulturowo. Bardzo mocno związany z tradycją żydowską ukazuje przed przybywającymi tam wędrowcami piękne obiekty przede wszystkim synagogi i kilka zabytkowych kościołów jak też reprezentacyjny ratusz.

To niezwykle nastrojowe miejsce, odżyło pod względem kulturalnym dzięki wielu imprezom plenerowym a i dla spędzających Sylwestra na południu Polski i w Krakowie ma ciekawą ofertę. Głównie za sprawą klimatycznych knajpek roztacza się wokół Kazimierza atmosfera do spędzania tam w miłym otoczeniu wieczorów. W pubach i restauracyjkach można zatrzymać się na kawie, piwie czy drinku i pokontemplować.

Ten osobliwy zakątek Krakowa jest ceniony za wiele drobnych uciech bardzo prostych a jednocześnie przyciągających turystów. Toteż warto tam udać się aby świętować zakończenie roku, wraz ze znajomymi, rodziną lub też tylko we dwoje bardzo romantycznie i kameralnie spędzić Sylwestra.

Sylwester na krakowskim Kazimierzu to coś dla osób lubiących swoisty klimat a lokale usytuowane na Placu Nowym takie właśnie są. Zapraszając na udaną zabawę w ostatni dzień roku oferują dobrą muzykę; Rock’n Roll, Pop, Blues, Rock’ lat 70, 80, 90. Jednym z ciekawszych miejsc gdzie rok rocznie bawią się ludzie w doskonałej atmosferze jest „Magiel na Kazimierzu”.

W tym roku retro- party z pewnością przyciągnie wielu chętnych a bilety wciąż są do nabycia. W cenę wliczone są przekąski, napoje, danie ciepłe a wszyscy przybyli będą mieć do dyspozycji salę taneczną gdzie zabawa w szampańskich humorach potrwa do samego rana.

Oferta wielu lokali na krakowskim Kazimierzu na Sylwestra to sporo niespodzianek i zapowiedź dobrej rozrywki w gronie przyjaciół w przyjemnej atmosferze, bardzo klimatycznej, spokojnej bez zbędnego szumu. Poza Maglem, można wybrać się jeszcze do takich knajpek jak „Alchemia”, „Stajnia”, „Singer” lub zarezerwować miejsce dla siebie i swojej połówki na balu sylwestrowym w Hotelu Kazimierz. Dla przybyłych właśnie tam zagra w tym roku zespół muzyczny a zabawie tanecznej towarzyszyć będzie doskonały wystrój, miła obsługa i pyszne menu. Natomiast w Hotelu Kazimierz II impreza sylwestrowa będzie miała charakter bardziej dyskotekowy tam, bowiem zabawę poprowadzi dj.